Nintendo 3DS XL

• Dobré na cesty
    • Skvělé tituly
    • možnost 3D
    • Dražší hry

3DS jsem si kupoval hlavně protože jsem chtěl něco na cesty s dobrými hrami. 3DS splnilo mé očekávání. Doporučuji ho všem kteří si chtějí zahrát hry typu Pokemon, Zelda, Mario a hlavně těm kteří někam často dojíždějí

• , zakoupeno v Herní svět

• Nintendo hry
    • Rychlé uspání, ať už je člověk ve hře kdekoliv
    • Zajímavé síťové funkce
    • Circle pad
    • Balení neobsahuje nabíječku. Ta navíc není zrovna standardní (např. micro USB) ani levná. Bez nabíječky je zařízení pochopitelně k ničemu a tak se musí koupit.

Toto zařízení jsem si koupil, abych si zajistil zábavu pro dojíždění. Jako takové je úplně perfektní. Tlačítka a circle pad jsou mnohem lepší způsob hraní, než dotykové displaye mobilů nebo tabletů. Hry jsou sice dražší, ale každá z nich poskytuje mnoho desítek hodin zábavy, nežkdy až teoreticky nekonečně mnoho. Neomrzí se.

Typ

Platforma: Nintendo 3DS XL
Úhlopříčka displeje (palce) ("): 4,8
Typ vnitřní paměti: Flash
Kapacita vnitřní paměti: 256MB
Typ optické mechaniky : bez optické mechaniky
HDMI : NE
Podpora paměťových karet: ANO
Pohybový senzor: Gyroskop
Hra v balení: Mario Kart 7

Provedení výrobku: bílá barva

Limitovaná edice s předinstalovanou hrou Mario Kart 7!
Horní displej:
Umožňuje zobrazení 3D grafiky, bez použití speciálních brýlí.
Displej umožňuje zobrazit 16.7 milionů barev.
Rozměry: 106.2 mm x 63.72 mm
Rozlišení displeje: 800x240

Dolní displej:
Rozměry: 84.96mm x 63.72mm
Displej umožňuje zobrazit 16.7 milionů barev.
Rozlišení displeje: 320x240

Velikost:
Nintendo 3DS XL měří 156mm x 93mm a má výšku 22mm

Váha:
336g (včetně baterie)

Nabíjení:
Balení neobsahuje nabíjecí kabel.

Výdrž baterie:

Nintendo 3DS XL stylus
SDHC Memory Card (4GB)
6x AR karet
Manuál
AC adaptér není součástí balení, mohou být použity adaptéry z konzolí Nintendo 3DS, Nintendo DSi XL a Nintendo DSi.

Rozměry balení:

• Skvělé tituly
    • možnost 3D
    • Dražší hry

• Zpětná kompatibilita
    • Mnoho kvalitních her na výběr
    • 3D Efekt
    • SD karta i hra v balení
    • kompaktní rozměry u zavřeného přístroje i přesto, že má dva velké displeje
    • Dlouhá výdrž na jedno nabití
    • Absence nabíječky v balení
    • Některé tituly jsou drahé (vynahrazují to však svou délkou hraní a chytrými nápady)

Zkusil jsem mnoho handheldových zařízení, už od raného dětství jsem vlastnil GameBoy, kde jsem strávil mnoho času u Huga a Maria, po letech jsem přesedlal na PSP, kde bylo mnoho podařených her, velká knihovna a časem i možnost flashe. Následovalo Nintendo DS. Pak jsem si najednou pořídil PS Vita a Nintendo 3DS. Po zkoušení a mnoho hraní jsem měl jasno. Nintendo bylo mnohem zábavnější, bylo na něj i více her, když vezmu v potaz, že kdekoliv na internetu jsem si sehnal oblíbené tituly v DS verzi (některé jsem měl již delší dobu :-)) za pár korun, rázem jsem měl mnoho skvělých her. To se ale nedá říci o kunkurenci v podání PS Vita. Forma UMD disků není zpětně kompatibilní a všechny hry, které člověk vlastnil na PSP si znovu musí koupit. K tomu chybí ty opravdu skvělé tituly na dlouhé a chytré hraní a je tam jen změt spousty odpadových her buď koncernovaných z velkých konzolí nebo malých her bez nápadů. Když k tomu všemu připočtu, že Nintendo využívá 3D efektu bez potřeby brýlý, kde si to naplno užijete při hrách jako Resident Evil, Iron Fall či Pro Evolution Soccer a kombinuje dotykovou plochu s displejem, je rázem jasno. K tomu všechny hry z ostatních konzolí si zahraju i na Nintendu plus spousty a spousty exkluzivních a chytrých titulů. Po pořízení 3DS XL je už tuplem jasno, jinou cestou už nepůjdu a vždy si jen přenesu účet.

• 3D efekt

• 3D efekt
    • Streetpass
    • 3D efekt pouze pod určitým úhlem, u NEW 3DS je to už vychytanější
    • Velmi drahé hry, Ačkové tituly se pohybují okolo 1200
    • Zrovna jen u tohoto modelu se kvedlá displej - v otevřeném stavu nedrží v určité pozici, ale o pár cm má tendenci se kvedlat(nedělá mi to velký problém)
    • HW výkon - grafika
    • Hmotnost

U N3DS nejde o grafické orgie, ale o herní zážitek. Ten je opravdu parádní a dokáže zabavit. Nintendo je hračička. PS vita dělá co má, ale s nintendem si vyhrajete. V režimu spánku(jako mobil v pohotovostním stavu) dokáže zachytit ostatní N3DS v okolí(přes streetpass) a nahrát vám jeho avatara do vašeho nintenda a s něma pak můžete hrát hry v Mii Plaza. Hry kupuji jako použité(Příklad: Super Mario 3D Land stojí okolo 1000 Kč, já ho koupil použitý z netu za 350 Kč)

• Velké Displeje,Dobré hry
    • Drahé hry

Perfektní

• , zakoupeno v Herní svět

• Super celkove.Dyspleje vynikajici

Celkove jsem nadsena po vsech strankach

• Styl her, které pro tento systém vycházejí
    • 3D bez brýlí
    • K dispozici normální i XL varianta
    • Kvalitní zpracování samotné konzole
    • Jednoduchý transfér savů a her mezi DS, 3DS a New 3DS
    • Některé hry umožňují hrát na více konzolích z jedné kopie hry naráz, tzv. vlastník hry nasdílí hru ostatním po síti.
    • Slevy pro nákup her přes Nintendo shop, pokud vlastníte i verzi hry pro Wii U
    • Cena nových her pro systém
    • Zpracování C sticku - malý, tuhý, nevhodný pro přesné pohyby
    • Špatná kvalita zvuku - reproduktory odpovídají své velikosti a sluchátkový výstup stojí hodně slušně řečeno za pendrek.
    • Starý hardware - nepříliš výkoný CPU, GPU a s tím spojená kvalita grafického zpracování a rychlost načítání her.
    • Nízké rozlišení displeje - souvisí se slabším hardware
    • Aktuální přístup Nintenda k Youtube tvorbě a zneužívání autorského postavení

Nintendo se drží velmi zajímavé filozofie. Vydávají zpravidla technologicky zastaralé konzole, které ale kvalitou softwaru tento nedostatek zcela kompenzují. Asi to bude jediná společnost, která skutečně vydělává slušné peníze na prodeji samotného hardwaru ;)

Původní Nintendo 3DS vyšlo už v roce 2011 a nyní na počátku 2015 vydalo Nintendo menší refresh v podobě vylepšené verze.

Změny oproti původnímu 3DS XL, které dle mého názoru stojí za zmínku:
    Vylepšené 3D - přibyla kamera a IR senzor, který dle pozice očí "naklání" viditelnost 3D. Už nemusíte hledat sweet spot + je to rozhodně lepší pro krční páteř než mít krk ve strnulé pozici, aby bylo 3D ostré.
    C stick - druhá analogová páčka pro ovládání kamery, samotné provedení je ale sporné.

Hrám na Nintendu velmi fandím, jedná se zpravidla o typ her, které byste na PC nebo PS, Xbox konzolích hledali marně.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Výdrž na baterii