Typ
Výška
21 mm
230 g

• , zakoupeno v JRC Czech

• Nová konzole 3DS cenu 1990 kč je prostě skvělý kup.
    • Mario, zelda, atd.
    • 3d efekt

Skvělá konzole, navíc za bezkonkurenční cenu. Naštěstí 3d jde vypnout, takže doporučuji naprosto všem. Velká porce zábavy.

• věděl jsem co kupuji

mám to co jsem očekával. již jsem tento výrobek měl a jsem rád, že do mám zas

• , zakoupeno v Gamehouse

• Režim stereoskopického 3D zobrazení
    • Kompaktní rozměry
    • Slot na SDHC kartu (až 32GB)
    • Virtual Console
    • Slušná výdrž baterie (když máte vypnuté 3D, WiFi a snížený jas)
    • Nabídka her
    • Sociální funkce (StreetPass (i když u nás ne až tak žhavá záležitost)) a multiplayer
    • Nyní už i velmi příznivá cena
    • V balení je 2GB karta, nabíjecí kolébka a adaptér (+ The Legend of Zelda)
    • Pro někoho asi lesklý povrch a malé rozměry, ale od toho tu je XLko

Bylo za 2 tisíce a tak jsem nad koupí moc nepřemýšlel. Za tuto cenu se to podle mě vyplatí. Tuto verzi jsem před XL upřednostnil právě kvůli malým rozměrům. Padne mi akorát do rukou, ale to bude asi tím, že mám spíše menší ruce. I velikost obrazovek je podle mě dostačující. Vlastním i PS Vita a to o dost déle, ale 3DSko jsem si hned oblíbil a to více než Vitu. Nintendo má spoustu skvělých titulů a navíc jsou to hry které si na jiné platformě nezahrajete. Vita je oproti 3DSku sice velmi výkonná a i ona má spoustu dobrých her, ale nakonec stejně nejvíce záleží na tom, která z nabídek titulů na danou konzoli vám více vyhovuje. U mě vítězí Nintendo 3DS se svým Mariem, Zeldou a spol.

Typ

Platforma: Nintendo 3DS
Úhlopříčka displeje (palce) ("): 3,5
Typ vnitřní paměti: Flash
Kapacita vnitřní paměti: 256MB
Typ optické mechaniky : bez optické mechaniky
HDMI : NE

Horní displej:
Typ: LCD
Velikost: 3,53''
Rozlišení: 800 x 240 bodů
Počet barev: 16,77 miliónů (24 bitů)

Dolní displej:
Typ: LCD dotykový
Velikost: 3,02''
Rozlišení: 320 x 240 bodů
Počet barev: 16,77 miliónů (24 bitů)

Kamera:
Typ: 2x vnější + 1x vnitřní
Senzor: CMOS 0,3 Mpx
Rozlišení: 640 x 480 bodů
Bezdrátová konektivita:
Wi-Fi 802.11b/g (2,4 GHz)

Ozvučení:

StreetPass
Mii Plaza
A

2 displeje
Spodní dotykový lze ovládat buď prsty, anebo teleskopickým stylusem. Na vrchním displeji se zobrazují trojrozměrné obrazy, a to bez potřeby brýlí. Na herní konzoli se také nachází ovladač pro regulaci hloubky obrazu (Depth Slider), jenž umožňuje individuální nastavení 3D efektu přesně podle jejich přání. Díky tomuto ovladači lze hloubku 3D nastavit buď na maximum, trojrozměrný efekt zjemnit anebo ho dle přání hráče zcela vypnout.

Kruhový ovladač
Kromě už dříve známých ovladačů z předchozích generací přenosné konzole DS, jako jsou křížový ovladač či samostatná tlačítka v dolní části konzole, má Nintendo 3DS navíc i kruhový ovladač (Circle Pad), který umožňuje pohled kolem celé osy hráče, tedy v rozmezí 360°. Právě tato funkcionalita přináší zcela ojedinělý herní zážitek bez jakýchkoli omezení, jenž je při hraní her ve třetím rozměru nepostradatelný. Kruhový ovladač zajišťuje stejnou míru citlivosti, kterou si hráči už dříve vychutnávali při ovládání Maria ve hře Super Mario 64, když Nintendo představilo analogový ovladač pro herní systém Nintendo 64.

Vestavěný pohybový senzor a gyroskop
Dokáží reagovat na pohyby a například i naklonit pohled, takže ať už hráč konzoli natáčí ze strany na stranu anebo jí hýbe nahoru a dolů, Nintendo 3DS okamžitě reaguje.

StrettPass
Hráči, kteří na své konzoli zapnou aplikaci StreetPass, si s dalšími hráči, které potkají na ulici, mohou vyměňovat informace o odehraných hrách či osobním postupu ve hře. StreetPass rovněž umožňuje výměnu postaviček Mii, herních map, nejvyšších dosažených skóre nebo personalizovaných postav z her.

SpotPass
Aplikace SpotPass umožní připojení na veřejné wi-fi sítě či na bezdrátový internet doma, a to i v okamžiku, kdy je konzole uvedena do režimu spánku. Pokaždé, když se připojí k internetu, se do konzole automaticky začne stahovat nový, bonusový obsah a aktualizace.

Fotoaparát
Nintendo 3DS disponuje celkem 3 fotoaparáty: jeden je uvnitř a míří přímo na hráče, další 2 se nacházejí v horní části venkovního pláště a jejich čočky jsou nastaveny ve směru pohledu hráče. Právě tyto venkovní fotoaparáty umí pořizovat trojrozměrné fotografie. Softwarem nainstalovaným v konzoli lze 3D fotky upravovat a následně je využít při rovněž předinstalované hře Face Raiders, kde střílíte po karikaturách vámi pořízených fotografií.

3D Sound
Díky této aplikaci se Nintendo 3DS stává nepostradatelným hudebním přehrávačem, který podporuje soubory ve formátech MP3 a AAC. Vedle toho umožňuje tato funkcionalita i úpravu ať už hudebních souborů, anebo uživatelem přímo do konzole nahraných zvuků. Pro hráče bude také k dispozici vylepšený internetový prohlížeč, který bude ke stažení přes aktualizace konzole.

Mii Maker
Aplikace Mii Maker nabízí ještě širší možnosti personalizace postaviček Mii, než tomu bylo doposud na domácí konzoli Wii. Nejen, že si hráči můžou svá Mii importovat z Wii do konzole Nintendo 3DS (s použitím SD karty), hlavně se ale můžou vyfotit vestavěným fotoaparátem a Mii Maker obrázek automaticky přetvoří na postavičku Mii. Hráči si dokonce můžou svá Mii uložit na SD kartu jako obrázek a následně ji využívat i v jiných aplikacích a službách, jako je například Facebook nebo Twitter.

AR Games
Prohlédněte si kartičky AR Cards přes fotoaparát umístěný na vnějším plášti Nintendo 3DS a vstupte do neuvěřitelného světa rozšířené reality. Místo, kde se právě nacházíte (např. vaše kuchyně), se v okamžiku promění v herní svět.

Rodičovský zámek
Konzole disponuje i rodičovským zámkem. Díky němu lze například omezit přístup na internet nebo některé funkcionality podporované bezdrátovým internetem. Zadáním PIN kódu můžou rodiče malých dětí zcela vypnout trojrozměrné zobrazování nebo časově omezit dobu, kterou dítě hraním na konzoli stráví.

Další funkcionality
Příznivce hraní online jistě potěší, že kódy konzolí už nejsou závislé na jednotlivých hrách, ale vztahují se přímo ke konzoli. Pokud si tedy hráči jednou vymění své hardwarové kódy, kdykoliv poté můžou otevřít seznam svých přátel a zjistit, kdo je online nebo co zrovna hraje.

Nintendo 3DS je rovněž kompatibilní se staršími hrami vyvinutými pro minulé generace DS konzolí. U těchto her na SD kartách se ale pochopitelně nebude trojrozměrný efekt zobrazovat. Nový přenosný herní systém obsahuje otvor na SD karty a součástí balení bude i externí SD paměť o velikosti 2GB (majitelé však konzoli mohou vybavit SD kartou o jakékoliv velikosti).

TECHNICKÉ PARAMETRY

LCD OBRAZOVKY
3D obrazovka:
Širokoúhlé LCD s funkcionalitou 3D bez brýlí.
Zobrazuje přibližně 16,77 mil. barev.
Úhlopříčka 3,53 palců (76,8 x 46,08 mm) / 800 x 240 px.
Zobrazení 3D je viditelné při rozdělení 800 px na 400 px pro levé oko a 400 px pro pravé oko.
Dotykový displej:
LCD obrazovka s vestavěnou dotykovou technologií.
Zobrazuje přibližně 16,77 mil. barev.
Úhlopříčka 3,02 palců (61,44 x 46,08 mm) / 320 x 240 px.

NAPÁJENÍ
AC adaptér (WAP-002 (EUR)).
Balíček Nintendo 3DS Battery Pack (CTR-003).
VSTUPY/VÝSTUPY
Slot na karty se hrami, slot na SD karty, kolíbková nabíječka, vstup pro AC adaptér, vstup pro audio (stereo výstup).

FOTOAPARÁT
Čočky: Ostření na jednotlivé body (Single Focus).
Obrazový procesor: CMOS.
Rozlišení: přibližně 300.000 px.

DALŠÍ SPECIFIKACE
Rozměry: 74 x 134 x 21 mm
Váha: přibližně 235 g (zahrnuje balíček baterií, stylus a SD kartu)
Doba nabíjení: Přibližně 3,5 hod.
Kapacita baterií: hraní Nintendo 3DS her a používání softwaru a aplikací: 3 – 5 hod.

Používání Nintendo DS softwaru a hraní her: 5 – 8 hod.
Upozornění: výdrž baterií se mění v souvislosti s prostředím a užitým sotwarem.
Děti mladší 6 let: Dětem mladším 6 let může užívání 3D funkcionality poškodit zrak. Zobrazovat obsah ve 3D by proto měly pouze děti starší 6 let. Rodiče nebo zákonní zástupci dětí mladších 6 let mohou zakázat obsah ve 3D použitím vestavěného rodičovského zámku. Další informace o trojrozměrném zobrazení najdete v úvodním obrazovém popisu konzole Nintendo 3DS.

Rozměry balení:
Hmotnost (kg): 2.000
Výška (cm): 20.00
Šířka (cm): 15.00
Hloubka (cm): 10.00
EAN: 045496500139

Záruční doba: 24 měsíců

• , zakoupeno v JRC Czech

• Nová konzole 3DS cenu 1990 kč je prostě skvělý kup.
    • Mario, zelda, atd.

fuj

• , zakoupeno v Gamehouse

• Režim stereoskopického 3D zobrazení
    • Kompaktní rozměry
    • Slot na SDHC kartu (až 32GB)
    • Virtual Console
    • Slušná výdrž baterie (když máte vypnuté 3D, WiFi a snížený jas)
    • Nabídka her
    • Nyní už i velmi příznivá cena
    • V balení je 2GB karta, nabíjecí kolébka a adaptér (+ The Legend of Zelda)
    • Pro někoho asi lesklý povrch a malé rozměry, ale od toho tu je XLko

• Dotykový a "zobrazovací" displej
    • Podpora 3D
    • Výdrž baterie
    • Notifikační LED
    • VirtualConsole (hry ze starého dobrého Gameboye nebo NES)
    • Přepínače (3D, Wi-Fi)
    • Hra se pozastaví zaklapnutím (skvělé na cesty)
    • Vlastní sociální síť Miiverse (můžete sdílet screenshoty, diskutovat apod.)
    • Slabá podpora Nintenda v ČR
    • Malá rozšířenost v ČR (StreetPass nemá příliš využití)
    • Cena her (ale to je u všech konzolí a na rozdíl od ostatních jsou tu hry z DS, které jsou levné a přitom zabaví :)

Nejlepší handheld, který jsem kdy viděl. Oproti PSP nebo PS Vita má mnoho her a další spoustu her od svého předchůdce Nintenda DS, se kterým je plně kompatibilní. Takže pokud chcete skvělou konzoli na cesty, Nintendo 3DS je pro vás to pravé.

• Dva displeje
    • Podpora 3D
    • Legendární hry

Dobrá konzole na cesty.

• Dva displeje - to nikdo jiný nemá
    • Hry - naprosto skvělé a obrovský výběr - navíc exluzivní hry na nintendo se nedají srovnat s ničím
    • Zpětná kompatibilita s NDS
    • Velká výdrž baterie
    • Moc se mi nedaří potkávat lidi a tudíž využívat StreetPass a SpotPass

Nejlepší handheld široko daleko. Na PSvitu nemá co do obsahu. Pokud budete chtít koupit doporučil byl 3DS XL, větší displeje = lepší zážitek a baterie vydrží ještě déle, pokud ovšem chcete ušetřit dá se pořídit levnější verze 2DS. Vydrží i hrubší zacházení protože když je zavřené, a spadne vám třeba na podlahu nepoškrábou se displeje. Mám je už přes rok koupil jsem si verzi s Legend of Zelda: Link between worlds. Hry pro tablety či jiná zařízení se nemohou rovnat hrám na 3DS z jediného prostého důvodu: analogová tlačítka a analogový Cicle pad. Každá bojová či akční hra se ovládá tačítky nesrovnatelně lépe.

• Cena samotné konzole (koupil jsem ji asi v únoru 2014)
    • Na rozdíl od PSP se opravdu vejde do kapsy
    • Displej se v kapse nepoškrábe
    • Neseká se (zatím)
    • Funkční online shop s českými cenami
    • 3D, které se dá vypnout a je v hrách dobře využito
    • 3D kamera
    • Pohodlná tlačítka
    • Bez 3D má baterka dlouhý výkon
    • Kompatibilita s DS
    • Pokud má jeden člověk multiplayer hru, tak ten druhý si může zahrát, i když hru nevlastní (stáhne to jakousi dočasnou multiplayer verzi)
    • StreetPass (jakási síť mezi 3DS, pomocí které se vyměňuje info o užívatelích, přehrávaná hudba, dopisy, hrají hry,...)
    • Eshop s možností VirtualConsole - Staré, klasické tituly
    • Podpora SD karty, která je součástí balení, ale můžete použít i větší
    • Nabízí rychlé načítání her z SD karty
    • Přenos účtu z Wii U
    • Výběr her - vyplatí se
    • Drahé hry, ale to je u všech konzolí a na eshopu bývají slevy
    • U starších titulů nedoladěné 3D
    • Občas mi nechtělo načíst moji vlastní větší SD kartu 8 GB
    • Lze nahrát videa jen do 10 minut a to i z PC, takže seriály musím rozkouskovat po 10 minutách...
    • Neexistuje rychlé nastavení wifi, pokud se chcete jen rychle připojit třeba v kavárně
    • U nás ho má málo lidí, takže jeho nejlepší funkce StreetPass je tu celkem na nic, ale jakmile jsem přijel do Londýna, každých 5 minut jsem měl 300 zpráv a žádostí do her :D

Přestože je v mé recenzi dost proti, jsou to většinou drobnosti a já jsem s koupí spokojen. V předchozí generaci (DS/PSP) jsem dal přednost Playstationu (hlavně kvůli lehkému hacknutí a poté hraní i japonských titulů), ale teď už se vyplatí víc 3DS, než Vita, kterou má zas známý.
    Na Vitě mi nevyhovuje výběr titulů a používání dotykového displeje je častokrát vyloženě hloupé a zbytečné. Také velikost je nevýhodou, protože je nutné ho mít v batohu, nebo pouzdru na pásek.
    Vzhledem k letošnímu (2014) E3 a oznámení her na 3DS (Smash Brothers, Tomodachi Life,...) se vážně vyplatí.