Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Herní konzole

Jak vybrat herní konzoli?

Herní konzole můžeme rozdělit na stolní a kapesní - stolní konzole jsou určeny pro použití se zobrazovacím zařízením (nejčastěji televizí nebo monitorem), kapesní konzole mají již displej vestavěný, jsou tedy vhodné pro lidi, kteří jsou neustále v pohybu a mohou si tak svou oblíbenou hru zahrát kdykoli a kdekoli.Rychlé dokazy:
Kapesní konzole
Stolní konzole
Konzole ovládané pohybem
 

 

Stolní konzole

Stolní herní konzole jsou určeny především pro zábavu a pobavení jednoho či více uživatelů. Oproti herním notebookům nebo PC nemusíte řešit, zda Vám hra na Vaší konfiguraci vůbec pojede, ani složité instalace her nebo ovladačů grafických karet. Do konzole pouze stačí vložit záznamové médium s hrou, popřípadě si hru můžete koupit a stáhnout z online obchodu, a poté se můžete pustit do hraní.

 

 

Na herní konzole existuje obrovské množství her všech žánrů - akční, adventury strategické, závodní a mnoho dalších. Některé z nich dokonce nabízí aktivní účast na hraní pomocí pohybové kamery, která snímá vaše pohyby. Tuto technologii využijete především u sportovních her. Pokud konzoli připojíte k internetu, můžete si užívat hraní multiplayeru s přáteli i hráči z celého světa, prohlížet internetové stránky, sledovat filmy nebo přehrávat hudbu.

 

 

Kapesní konzole

Kapesní herní konzole jsou přenosná zařízení s vestavěným displejem a ovládacími prvky. Stejně jako u stolních konzolí můžete mít hry buď na záznamovém médiu, nebo přímo na interní paměti zařízení. Výhodou těchto konzolí je jejich malá hmotnost a kompaktní rozměry, můžete je tedy nosit stále s sebou - v kapse, kabelce nebo batohu a hrát Vaši oblíbenou hru kdykoli a kdekoli. Menší velikost konzole nijak neomezuje četnost her, a můžete tak také vybírat z různých žánrů pro všechny věkové kategorie.

 

 

Jak využiji herní konzoli?

S herní konzolí si užijete pravou zábavu. Budete se moci vžít do hry jako pilot či automobilový závodník. Můžete bojovat se soupeřem v kickboxových soubojích, zahrát si Batmana, fotbal, golf nebo si můžete zacvičit i zaběhat a přitom budou vaše pohyby aktivně zobrazovány na televizi. K tomu je třeba mít speciální zařízení, které bude snímat vaše pohyby na obrazovku. Samozřejmě si můžete vybrat hry, jaké chcete. Hry si nahrajete buď na pevný disk, kterým musí být konzole vybavena, nebo existují hry na optických médiích.Snímač pohybu Xbox kinect

(Kinect je speciální ovladač pro konzole Xbox, který umožňuje ovládat hry pohybem celého těla.)
 

 

 

Kdy si pořídit kapesní herní konzoli?

Kapesní herní konzole je zařízení podobné dotykovému mobilnímu telefonu, ve kterém jsou integrovány ovládací prvky i LCD panel. Hry se nepouštějí prostřednictvím optického média, ale jsou integrované nebo se nahrávají na vnitřní paměť herní konzole. Jejich výhodou jsou malé rozměry a nízká hmotnost. Lze je tak nosit v kapse, v kabelce, batohu či tašce a hrát hry v autobuse, na cestách do práce nebo např. do školy. Menší velikost však nehandicapuje různorodost her, ba naopak. Pro malé herní konzole existuje široké spektrum her, které jsou např. logického charakteru. Za zmínku stojí oblíbená hra Sudoku.


       Nintendo DS2
Kapesní konzole Sony Playstation portable
 

 

 

Jaké doplňky si mohu ke konzoli pořídit?

V balení herní konzole zpravidla najdete gamepad, kterým se konzole a hry ovládají, ten však můžete dokoupit zvlášť a hry si tak můžete užívat společně s celou rodinou či přáteli. Můžete také dokoupit spoustu dalšího příslušenství - joystick, volant s pedály, dále příslušenství pro snímání pohybu (speciální kamera, pohybové ovladače - tenis, golf, baseball, pistole). K herním konzolím můžete také dokoupit klávesnice či myši pro pohodlné brouzdání internetu, nebo sluchátka abyste nerušili své okolí a Vy si mohli vychutnat maximální zážitek z hraní.

 

 

Co právě letí

Aktuálně na trhu dominují tři největší výrobci herních konzolí, a to - Microsoft, Sony a Nintendo. S ani jednou konzolí se nebudete nudit a každá nabízí jiné možnosti hraní.

 

Sony PlayStation 4

Konzole s ještě lepším výkonem a úžasnou grafikou, samozřejmostí je kamera pro snímání pohybu a nový ovladač DualShock 4 s dotykovou plochou. Funkce Share Play zapojí vaše přátele do hry, ikdyž hru nevlastní.

 

 

Sony PlayStation 3

Konzole, která u Sony poprvé přinesla možnost kamery PlayStation Eye pro snímání pohybu, dále nabízí služby PlayStation Network a PlayStation Plus.

 

 

Sony PlayStation Vita

Přenosná konzole od společnosti Sony nabízí zadní dotykový panel pro další možnosti ovládání her nebo sdílení obsahu mezi PlayStation 4 a PlayStation Vita.

 

 

Microsoft Xbox One

Nová funkce této konzole Vám umožňuje streamovat hry z Xboxu na Váš počítač či tablet se systémem Windows 10, ještě lepší senzor Kinect, služba Xbox Live.

 

 

Microsoft Xbox 360

Konzole, na které je také možnost hrát pohybové hry s příslušenstvím Kinect, připojení k internetu a hraní s přáteli, multimediální funkce jako sledování filmů a přehrávání hudby nemůžou chybět.

 

 

Nintendo Wii U

Tato konzole nabízí gamepad, na kterém máte také obrazovku a rozšiřuje tak možnosti hraní, zpětná kompatibilita s hrami na Nintendo Wii.

 

 

Nintendo New 3DS

Přenosná konzole, která se může pyšnit speciální 3D technologií, při jejímž sledování nepotřebujete žádné brýle, navíc nová verze 3DS sleduje pohyb vašich očí a zpřesňuje tak 3D zobrazení v každé pozici.

 

 

 

Slovníček pojmů

 

Gamepad

Gamepad je zařízení pro dálkové ovládání hry. Disponuje ovládacími prvky pro ovládání pohybů či střílení. Existují kabelové gamepady a bezdrátové gamepady. Rozdíl je v tom, že u bezdrátových gamepadů vám nebudou překážet žádné kabely, ovšem budete muset použít baterie.

 

Joystick

Joystick je stejně jako gamepad zařízení, kterým se dálkově ovládá hra. Ovládá se pákou, která umožňuje pohyby do všech směrů. Disponuje i tlačítkem pro střílení. Své uplatnění najde především při hraní leteckých simulátorů.

 

Vybrat herní konzoli

 

Rádce pro Vás připravil obchod www.czc.cz a aktualizoval obchod T.S.BOHEMIA a.s.

 

 

Porovnat herní konzole